Archiwum 04 kwietnia 2015


Dlaczego nie warto się budować na terenach...
Autor: budowaxx
Tagi: malowanie dachów  
04 kwietnia 2015, 00:02

Tereny podmokłe, nieraz na takowe nie wyglądają. Zostają one podmokłymi dopiero wtedy, kiedy się ich dobrze nie zabezpieczy po obfitej w śnieg zimie. Tym samym nagle okazuje się, że nasze tereny zostają bardzo niszczone. Nie dość, że niszą się nasze ziemie, które za tak wielkie pieniądze kupiliśmy to w dodatku niszczą nam się nasze fundamenty, a następnie dom na który tak ciężko przez lata pracowaliśmy. Co jednak gdy po prostu będziemy zmuszeni do postawienia domu w takiej, a nie innej okolicy. O czym należy pamiętać.http://www.podnosniki-malopolska.pl to strona na której dowiesz się o wielu zagadnieniach budowlanych.Peszle Mój dziadek mi opowiadał o najlepszym odwodnieniu, które było w górach stosowane przez lata. Mówię tutaj o peszlach, czyli inaczej drogi z kamieni wkopanej na głębokość 3 metrów. Tym samym ta woda, która spadła szybko wsiąkała w glebę, a następnie takowymi naturalnymi bądź co bądź ścieżkami szły do rzeki. Tak właśnie o to w tym chodzi. Nie dość, że inwestycja ta od dziada pradziada nie wymagała dużego nakładu pieniężnego to w dodatku świetnie chroniła nasz dom. Rzecz jasna musi to wszystko być przygotowane z rozwagą, tak, aby po prostu nasz dom wyglądał potem jak nasz dom, a nie jak prace budowlane do końca życia. Pragnąłbym tutaj także zauważyć sam fakt wyrównywania ziemi po takowych pracach, bo przecież gór i dolin na swojej działce nie chcemy mieć nie prawda to? Tak samo jest z kamieniami, nie ma co ich dawać za dużo oraz za mało. Czyli ile dać? Spytajcie się starsze osoby, które na pewno kiedyś coś takiego, takową metodę stosowały. Bo po co instalować stalowe rury pod budynkiem, skoro one lada moment a się rozpadną?

Pamiętaj o położeniu swojego domu
Autor: budowaxx
Tagi: podnośniki kraków wynajem  
04 kwietnia 2015, 00:01

 

 

Jak myślisz, czy budowanie swojego domu z daleka od dróg komunikacyjnych to dobry wybór? Czy stać nas następnie na wykonanie chociażby prymitywnej drogi z kamieni? Jeśli łudzisz się, że samo odgarnięcie roślin wystarczy, to może się okazać, że prędzej czy później utkniesz w błocie na bardzo długo swoim autem. Rozważmy zatem kwestie wad i zalet osiedlania się z daleka od dróg komunikacyjnych.

 

Zalety

 

Zaletą jest na pewno sam fakt tego, że jesteśmy z daleka od huków, nie słyszymy aut jadących, najczęściej takowe działki są na jakiejś wielkiej polanie, czy też blisko dużego zadbanego lasu. Ale na szczescie istnieją firmy takie jak http://podnosniki-malopolska.pl która to moze pomóc w wykonaiu wielu tego typu prac.Jak możemy się domyślić to wszystko powoduje, że życie w takowym domku jest dla niektórych istnym wymarzonym rajem. Można tam odpocząć od ludzi i wykreować naprawdę wiele dobrych relacji z przyrodą, bliskimi etc. Nie mówiąc już o walorach krajobrazowych, które najczęściej będą dech w piersiach zapierać. Czy jednak te zalety nie są dla nas niewystarczające? Jak to jest? Wiele osób chciałoby mieszkać w takowych domach, ale tylko przez chwilę, od razu pojawiają się minusy takowego osiedlanie, których jest uwierzcie mi bardzo, ale to bardzo dużo.

 

Wady

 

Największą wadę już wspomniałem, czyli koszta. To właśnie pieniądze decydują o tym jak będzie nasz dojazd do pracy wyglądać. Czy będziemy narzekać, czy może jednak będzie to spokojna droga do pracy bez żadnych niespodzianek, często bardzo przykrych i tony pieniędzy wydanych na mycie swojego samochodu. Czy zatem opłaca nam się po prostu w coś takiego inwestować? Jasne, że tak, ale musimy mieć naprawdę dużo pieniędzy do zainwestowania w nasz wymarzony bądź co bądź dom.

Budowanie domu w górach
Autor: budowaxx
Tagi: malowanie dachów   podnośniki kraków  
04 kwietnia 2015, 00:01

 

Budowanie domów w górach jest bardzo problemowe. Otóż właśnie takowe rzeczy powodują, że nagle nasze domy często trafiają na dno jakiejś przepaści. Dlaczego? Jest wiele czynników, które postaramy sobie tutaj dzisiaj wytłuścić.

 

Badanie terenu

 

Wiele osób z nas uważa, że badanie terenu to jakaś ściema, że nie potrzeba po prostu tego robić. Ja wam powiem inaczej. Nie ma w tym, ani grama ściemy. Właśnie badanie terenów w górach jest bardzo ważne. Niby jest tak, że jest tam gleba, która jest wytrzymała i można tam postawić różnorodne domostwa, ale są też tereny, gdzie możemy właśnie takowymi badaniami stwierdzić, że na przykład 10 lat temu teren się obsunął, teren jest podmokły. Tym samym oczywistą rzeczą jest, że kiedyś kolejny raz też się obsunie, chyba, że specjalnie odwodnimy nasze domostwo, ale to zaś kosztuje, a przy budowie domu w górach kosztuje praktycznie wszystko i jesteśmy po prostu zmuszeni do oszczędności, które bądź co bądź są na nas wypierane przez środowisko w jakim się znaleźliśmy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to istnieją firmy np taka jak http://www.malowanie-dachow.pl której pracownicy kompleksowo zajmą się takimi zagadnieniami.

 

Zły środek ciężkości.

 

Jeśli nasz dom będzie źle zaprojektowany, będzie to przykład domu, który powinien się znajdować na terenach płaskich to może się okazać, że pewnego dnia jadąc z pracy nasz dom będzie się zsuwał za ten czas. Oczywistą rzeczą jest po raz kolejny, że każdy takowej sytuacji chce po prostu sobie oszczędzić. Tym samym warto by wynająć jakiegoś bardzo znanego projektanta domów w górach to na pewno pomoże nam utrzymać nasze domostwo w pionie i to w bardzo dobrej kondycji.

Czarna dachówka a moda
Autor: budowaxx
04 kwietnia 2015, 00:00

 

Modne czarne dachówki istnieją i zawsze istniały. Tak to właśnie jest, że teraz po prostu wróciły ich dni chwały, które były przecież tak długie. Zatem jeśli uważasz, że powinieneś mieć modny dom, to po prostu trzeba się wziąć za siebie i iść do przodu. Co możemy zaś na tym stracić? Nasz czarny dach może być bardzo widoczny jeśli nie będzie odpowiednio umyty. Pamiętasz może co dzieje się z czarnym autem, które nie jest długo myte? Widać na nim kurz i inne zabrudzenia. Już nie mówiąc o ptakach, gołębiach, które mogą potencjalnie zrobić... Tak więc jeśli uważasz, że nie lubisz sprzątać to po prostu takowych dachówek nie kładź. Ale jeśli lubisz sprzątać, czy też wydawać kasę na ekipy sprzątające na wysokościach. To po prostu powinieneś zainteresować się tą modą. To właśnie jest chyba jeden z największych atutów tego dachu, że dobry model wygląda po prostu na naszym domu bosko. Jak możemy się domyślić, takowe rozwiązania potrafią przydać się w wielu razach. No dobra, ale chcąc nie chcąc czarna dachówka jest droga, zatem jakich dodatkowych kosztów możemy się po tym spodziewać? Przede wszystkim czarne przyciąga światło, dzięki czemu powinieneś zaoszczędzić trochę pieniędzy na ogrzanie poddasza, które się tak często zaniedbuje. Po drugie musisz się przygotować na fakt, że czarnych dachówek jest mało, jest także mało producentów, a co za tym idzie jest coraz mniej osób, które potrafią dobrze wykonywać swoją robotę. Tak więc jeśli chcesz nadal mieć ten czarny dach to po prostu przelicz grubość swojego portfela, czy konta w banku na jakość wykonanych usług.