Archiwum kwiecień 2015


Pamiętaj o położeniu swojego domu
Autor: budowaxx
Tagi: podnośniki kraków wynajem
04 kwietnia 2015, 00:01

 

 

Jak myślisz, czy budowanie swojego domu z daleka od dróg komunikacyjnych to dobry wybór? Czy stać nas następnie na wykonanie chociażby prymitywnej drogi z kamieni? Jeśli łudzisz się, że samo odgarnięcie roślin wystarczy, to może się okazać, że prędzej czy później utkniesz w błocie na bardzo długo swoim autem. Rozważmy zatem kwestie wad i zalet osiedlania się z daleka od dróg komunikacyjnych.

 

Zalety

 

Zaletą jest na pewno sam fakt tego, że jesteśmy z daleka od huków, nie słyszymy aut jadących, najczęściej takowe działki są na jakiejś wielkiej polanie, czy też blisko dużego zadbanego lasu. Ale na szczescie istnieją firmy takie jak http://podnosniki-malopolska.pl która to moze pomóc w wykonaiu wielu tego typu prac.Jak możemy się domyślić to wszystko powoduje, że życie w takowym domku jest dla niektórych istnym wymarzonym rajem. Można tam odpocząć od ludzi i wykreować naprawdę wiele dobrych relacji z przyrodą, bliskimi etc. Nie mówiąc już o walorach krajobrazowych, które najczęściej będą dech w piersiach zapierać. Czy jednak te zalety nie są dla nas niewystarczające? Jak to jest? Wiele osób chciałoby mieszkać w takowych domach, ale tylko przez chwilę, od razu pojawiają się minusy takowego osiedlanie, których jest uwierzcie mi bardzo, ale to bardzo dużo.

 

Wady

 

Największą wadę już wspomniałem, czyli koszta. To właśnie pieniądze decydują o tym jak będzie nasz dojazd do pracy wyglądać. Czy będziemy narzekać, czy może jednak będzie to spokojna droga do pracy bez żadnych niespodzianek, często bardzo przykrych i tony pieniędzy wydanych na mycie swojego samochodu. Czy zatem opłaca nam się po prostu w coś takiego inwestować? Jasne, że tak, ale musimy mieć naprawdę dużo pieniędzy do zainwestowania w nasz wymarzony bądź co bądź dom.

Budowanie domu w górach
Autor: budowaxx
Tagi: malowanie dachów, podnośniki kraków
04 kwietnia 2015, 00:01

 

Budowanie domów w górach jest bardzo problemowe. Otóż właśnie takowe rzeczy powodują, że nagle nasze domy często trafiają na dno jakiejś przepaści. Dlaczego? Jest wiele czynników, które postaramy sobie tutaj dzisiaj wytłuścić.

 

Badanie terenu

 

Wiele osób z nas uważa, że badanie terenu to jakaś ściema, że nie potrzeba po prostu tego robić. Ja wam powiem inaczej. Nie ma w tym, ani grama ściemy. Właśnie badanie terenów w górach jest bardzo ważne. Niby jest tak, że jest tam gleba, która jest wytrzymała i można tam postawić różnorodne domostwa, ale są też tereny, gdzie możemy właśnie takowymi badaniami stwierdzić, że na przykład 10 lat temu teren się obsunął, teren jest podmokły. Tym samym oczywistą rzeczą jest, że kiedyś kolejny raz też się obsunie, chyba, że specjalnie odwodnimy nasze domostwo, ale to zaś kosztuje, a przy budowie domu w górach kosztuje praktycznie wszystko i jesteśmy po prostu zmuszeni do oszczędności, które bądź co bądź są na nas wypierane przez środowisko w jakim się znaleźliśmy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to istnieją firmy np taka jak http://www.malowanie-dachow.pl której pracownicy kompleksowo zajmą się takimi zagadnieniami.

 

Zły środek ciężkości.

 

Jeśli nasz dom będzie źle zaprojektowany, będzie to przykład domu, który powinien się znajdować na terenach płaskich to może się okazać, że pewnego dnia jadąc z pracy nasz dom będzie się zsuwał za ten czas. Oczywistą rzeczą jest po raz kolejny, że każdy takowej sytuacji chce po prostu sobie oszczędzić. Tym samym warto by wynająć jakiegoś bardzo znanego projektanta domów w górach to na pewno pomoże nam utrzymać nasze domostwo w pionie i to w bardzo dobrej kondycji.

Czarna dachówka a moda
Autor: budowaxx
04 kwietnia 2015, 00:00

 

Modne czarne dachówki istnieją i zawsze istniały. Tak to właśnie jest, że teraz po prostu wróciły ich dni chwały, które były przecież tak długie. Zatem jeśli uważasz, że powinieneś mieć modny dom, to po prostu trzeba się wziąć za siebie i iść do przodu. Co możemy zaś na tym stracić? Nasz czarny dach może być bardzo widoczny jeśli nie będzie odpowiednio umyty. Pamiętasz może co dzieje się z czarnym autem, które nie jest długo myte? Widać na nim kurz i inne zabrudzenia. Już nie mówiąc o ptakach, gołębiach, które mogą potencjalnie zrobić... Tak więc jeśli uważasz, że nie lubisz sprzątać to po prostu takowych dachówek nie kładź. Ale jeśli lubisz sprzątać, czy też wydawać kasę na ekipy sprzątające na wysokościach. To po prostu powinieneś zainteresować się tą modą. To właśnie jest chyba jeden z największych atutów tego dachu, że dobry model wygląda po prostu na naszym domu bosko. Jak możemy się domyślić, takowe rozwiązania potrafią przydać się w wielu razach. No dobra, ale chcąc nie chcąc czarna dachówka jest droga, zatem jakich dodatkowych kosztów możemy się po tym spodziewać? Przede wszystkim czarne przyciąga światło, dzięki czemu powinieneś zaoszczędzić trochę pieniędzy na ogrzanie poddasza, które się tak często zaniedbuje. Po drugie musisz się przygotować na fakt, że czarnych dachówek jest mało, jest także mało producentów, a co za tym idzie jest coraz mniej osób, które potrafią dobrze wykonywać swoją robotę. Tak więc jeśli chcesz nadal mieć ten czarny dach to po prostu przelicz grubość swojego portfela, czy konta w banku na jakość wykonanych usług.
Czerwone, czy brązowe rynny?
Autor: budowaxx
04 kwietnia 2015, 00:00

 

Rynny stały się ostatnio bardzo burzliwym elementem wystroju domu. To przede wszystkim dlatego, że coraz więcej osób zwraca na nie uwagi, poprzez duże ulewy, czy też wiadomości w informacjach w telewizji, że od złych rynien zawalił się kolejny dom. Tak to właśnie jest, że źle wstawione rynny mogą wręcz szkodzić budynkowi, a nie pomagać. W jaki sposób? Na przykład mogą podmywać nam fundamenty, które następnie uszkadzają całą resztę naszego budynku, jak możemy się zatem domyśleć dobra rynna to droga rynna, a cena kształtuje w obecnych czasach modę. To jaki kolor? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, które z rynien, które nam się podobają mają przez przypadek lepszą technologię odwadniania budynku. Właśnie bez tego możemy mieć naprawdę bardzo duże problemy z tworzeniem nowych kolejno budowli, koło naszej. Rzecz jasna nie musimy tego robić, lecz jeśli to zaniedbamy może nam się to odbić nieprzyjemnie na dalszych finansach. Po drugie warto zwrócić uwagę na sam fakt iż czerwone rynny często będą bardziej podatne na brzydkie zabrudzenia niż kolor brązowy. Na kolorze brązowym nie zobaczymy wielkiej warstwy kurzu, czy też innych rzeczy, które nie są aż tak pożądane przez nas. Kolejną sprawą jest zam wygląd zewnętrzny budynku. Wszystko musi do siebie odpowiednio pasować i o tym już mówić chyba nie trzeba. Czy zatem opłaca się kupować takowe, które nie pasują po prostu podążając za trendem? Jasne, że nie, bo on akurat bardzo szybko się zmienia.